اندازه گیری قندخون با اپل واچ

 

 از زمان عرضه نسل دوم ساعت هوشمند اپل، برخی از تحلیل‌گران بر این باور بودند که این شرکت به زودی از سیستم تشخیص قند خون در ساعت‌های هوشمند خود رونمایی می‌کند.

اما حالا گزارش اخیر نیویورک تایمز حاکی از آن است که سیستم سلامت ارائه شده در اپل واچ در آینده‌ای نزدیک توان ارائه قابلیت تشخیص قند خون کاربران را ندارد.

گزارش‌های منتشر شده در گذشته، حاکی از آن بودند که اپل تصمیم به ارائه سیستم تشخیصی جدید برای اندازه‌گیری قند خون، بدون نیاز به نفوذ در پوست دست دارد.این قابلیت می‌توانست به کاربرانی که از بیماری‌هایی نظیر دیابت رنج می‌برند کمک زیادی کند.

این شایعات با انتشار گزارش‌های مربوط به تلاش شرکت بزرگ کوپرتینو برای تولید و توسعه سیستم تشخیصی آریتمی قلب، قوت بیشتری گرفته بود.

لازم به یادآوری است که اپل به‌عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان ساعت‌های هوشمند در سراسر جهان، تلاش‌های زیادی برای کشف روش‌های غیر نفوذی تشخیص قند خون کرده بود. بر همین اساس، اپل تصمیم دارد تا اپل واچ را به‌عنوان یک ابزار سلامتی تائید شده به جهان معرفی کند. نتیجه این تلاش باعث شروع همکاری‌های جدید با سازمان غذا و داروی آمریکا (به اختصار: FDA) شده بود.

سیستم غیر نفوذی تشخیص قند خون یکی از نوآوری‌های نوین است که هنوز به طور کامل تجاری سازی نشده است. به همین دلیل هنوز هیچ یک از تولیدکنندگان ابزارهای سلامتی، توان تشخیص این فاکتور سلامتی را بدون دسترسی به خون فرد مورد نظر نداشته‌اند. دستگاه‌های تشخیص قند خون امروزی تنها با دسترسی به خون فرد می‌توانند فاکتورهای مختلف، و از جمله آن‌ها قند خون را اندازه بگیرند. این مسئله نشان می‌دهد که موفقیت‌آمیز بودن تلاش اپل برای ارائه این قابلیت در اپل واچ‌ها، می‌تواند نشانه‌ای از موفقیت‌های بعدی این شرکت در تولید محصولات حوزه سلامتی باشد.

با این حال می‌توان مطمئن بود که اپل در تلاش است تا اپل واچ‌های آینده را به یک دستگاه کاملاً هوشمند، برای تشخیص فاکتورهای مختلف سلامتی تبدیل کند

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:875

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *