مقایسه تصویری iOS 10 و iOS 11

مقایسه تصویری iOS 10 و iOS 11

iOS 11 در نهایت توسط مسئولان اپل در کنفرانس WWDC 2017 معرفی شد. قابلیت‌ها و ویژگی‌های بسیار زیادی به این سیستم عامل اضافه شده است که می‌توانید در این مطلب با آنها آشنا شوید.
مقایسه تصویری سیستم عامل iOS 10 و iOS 11 را به صورت زنده در این مقاله برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که می‌توانید مطالعه نمایید. در تمامی این تصاویر، اسکرین شات iOS 11 در سمت چپ و iOS 10 در سمت راست قرار دارد.
Homescreen iOS 11 left vs iOS right
۱-صفحه هوم
به عنوان اولین تغییر، می‌توان به آیکون آنتن دستگاه اشاره کرد که عوض شده و به عنوان مورد دوم، حذف اسامی اپلیکیشن‌ها از نوار داک را شاهد هستیم. در اطراف آیکون باتری یک نوار نازک اضافه و فونت سیستم عامل نیزکمی بولد و خواناتر شده است.
Notification Center iOS 11 left vs iOS right
۲- نوتیفیکشن سنتر
پنجره نوتیفیکیشن‌ها همانطور که مشاهده می‌کنید به صورت کامل تغییر پیدا کرده و ظاهری همانند صفحه لاک اسکرین به خود گرفته است. تمامی نوتیفیکیشن‌ها در این صفحه جمع‌آوری می‌شوند و ارتفاع نوار مربوط به هر نوتیفیکیشن نیز کاهش پیدا کرده است.
Control Center iOS 11 left vs iOS right
۳- کنترل سنتر
 مطمئنا یکی از بزرگ‌ترین تغییرات iOS 11 را می‌ةوان کنترل سنتر دانست. از این پس می‌توانید آیکون های پایین کنترل سنتر را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید. بخش تنظیم صدا و روشنایی تصویر به صورت اسلایدر درآمده که با کشیدن انگشت به سمت بالا یا پایین می‌توانید آنها را تنظیم کنید. همچین با ۳D Touch روی این گزینه‌ها یا قسمت موزیک و تنظیمات وای‌فای می‌توانید گزینه‌های بیشتری را مشاهده کنید.
Control Center 2 iOS 11 left vs iOS right
۴- تنظیمات کنترل سنتر
تنظیمات کنترل سنتر دارای تغییراتی شده است که در مورد قبل به آنها اشاره کردیم.
App Store iOS 11 left vs iOS right
۵- اپ استور
دومین تغییر بزرگ iOS 11 را می‌توان اپلیکیشن اپ استور دانست. همه چیز با ظاهری جدید در خدمت شماست و بخش‌های مختلف مانند بازی و برنامه به تب‌های پایینی اضافه شده است که کار با این قسمت‌ها را برای کاربر راحت کرده است. اما تب‌های Updates و Search همچنان به قوت خود باقی مانده‌اند.
Settings iOS 11 left vs iOS right
۶- صفحه Settings
ظاهر قسمت تنظیمات تغییر پیدا کرده و عنوان Settings که با فونتی بزرگ در بالا نوشته شده، باعث می‌شود تا هیچ‌وقت فراموش نکنید در چه صفحه ای قرار دارید. قسمت مربوط به جستجو نیز دچار تغییراتی شده است.
Settings 2 iOS 11 left vs iOS right
با سوایپ کردن صفحه به سمت پایین، با منوهایی جدید به نام‌های Emergency SOS و Accounts & Password روبرو خواهید شد. برخی دیگر نیز مانند Sounds & Hapticts دچار تغییر نام شده‌اند تا اشاره دقیق‌تری به محتویات داخل آنها داشته باشد.
Camera filters iOS 11 left vs iOS right
۷- فیلترهای دوربین
 در هنگام عکاسی با سوایپ کردن به سمت بالا می‌توانید فیلترهای آنلاین را روی تصویر مشاهده کنید.
Camera settings iOS 11 left vs iOS right
همچنین امکان اسکن کدهای QR به دوربین اضافه شده و قابلیت تنظیم فرمت تصاویر بین HEIF/HEVC و JPEG/H.264 نیز برای کاربر در نظر گرفته شده است.
Recents iOS 11 left vs iOS right
۸- Recents
در اپلیکیشن Phone همه چیز بولد و خواناتر شده است و این دقیقا چیزی است که کاربران انتظار داشته‌اند. عناوین با فونت بزرگ منو‌ها نیز کمک بزرگی به کاربر می‌کند تا صفحه‌ای که در آن قرار دارد را راحت‌تر تشخیص دهد.
Dialer iOS 11 left vs iOS right
۹- شماره گیرنده
قسمت شماره گیرنده یا Dialer نیز دچار بازطراحی شده و دکمه Backspace یا همان پاک کردن شماره گرفته شده نیز به قسمت پایین و کنار دکمه سبز رنگ Call منتقل شده است.
Notes iOS 11 left vs iOS right
۱۰- Notes
اپلیکیشن Notes نیز تغییرات کوچکی را به خود می‌بیند.
Safari iOS 11 left vs iOS right
۱۱- Safari
مرورگر آی او اس دچار تغییری نشده و تنها گوشه‌های نوار آدرس کمی خمیده‌تر به چشم می‌آید.
Wallet iOS 11 left vs iOS right
۱۲- Wallet
نرم‌افزار Wallet با تغییراتی مواجه شده که ضمن کار متوجه آنها می‌شوید.
Calculator iOS 11 left vs iOS right
۱۳- ماشین حساب
طراحی اپلیکیشن ماشین حساب دچار تغییر شده است و ظاهر جدید، به کاربر کمک می‌کند که در صورت توجه نه‌ چندان زیاد به صفحه نمایش نیز بر روی عدد یا گزینه مورد نظر ضربه بزند.
Calendar iOS 11 left vs iOS right
۱۴- Calendar
متون بولد و خواناتر، تنها تغییری است که در این اپلیکیشن ایجاد شده است.
iMessage thread iOS 11 left vs iOS right
۱۵- iMessage
اپلیکیشن‌های مختلف سازگار با iMessage حالا در یک نوار در قسمت پایینی به چشم می‌خورند و دسترسی به آنها آسان‌تر شده است. با سوایپ به سمت بالا روی هر گزینه نیز می‌توانید جزئیات کامل آنها را مشاهده نمایید.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:249

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *