چهار ویژگی مخفی در آیفون

آیفون

آیفون‌های اپل همیشه به لطف سیستم عامل iOS و رابط کاربری که دارند از محصولاتی آسان برای استفاده بوده اند و کاربران به سرعت به این دستگاه‌ها عادت می‌کرده اند. درست است که بسیاری با اکثر ویژگی‌های آیفونشان آشنایی دارند اما همیشه ویژگی‌های ساده و مخفی هم وجود دارند که می‌توانند کار را برای کاربران در استفاده از موارد مختلف آسان تر کند. برای همین، در ادامه قصد داریم که به چهار ویژگی مخفی آیفون اشاره کنیم.

بستن تمامی صفحه‌های سافاری

آیفون
اگر از آن دسته کاربرانی هستید که به شدت با آیفون خود مرورگری می‌کنند احتمالا از این ویژگی مخفی خوشتان خواهد آمد. در آیفون، شما برای بستن صفحه‌های باز شده در سافاری، باید هر صفحه را به سمت راست سوایپ کنید تا بسته شوند که مورد عادی است، اما اپل یک ویژگی ساده و مخفی برای این کار تعبیه کرده است. اگر شما دستتان را روی آیکن صفحات بازشده نگه دارید، یک پنجره ظاهر خواهد شد که با انتخاب کردن آن، تمام صفحات مرورگر بسته خواهند شد.

تنظیم کردن نور چراغ قوه

آیفون
اگر آیفون شما از فناوری لمس سه بعدی (۳D Touch) استفاده می‌کند، این ویژگی برای شما به راحتی فعال خواهد بود. شاید تا به حال برایتان پیش آمده که در شرایطی تاریک هستید و نیاز به چراغ قوه دارید و برای همین از آیفونتان استفاده می‌کنید، اما گاهی، نور فلش LED دستگاه کم یا زیاد است و شاید مناسب کار شما نباشد. حال اگر از بخش کنترل سنتر روی آیکن چراغ قوه فشار وارد کنید، سه آپشن برای تنظیم نور چراغ قوه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

خواندن نام تماس گیرنده به کمک سیری

آیفون
شاید بارها برایتان پیش آمده است که تماسی دریافت می‌کنید اما متوجه نمی‌شوید که چه کسی با شما درحال تماس است. این موضوع وقتی حاد تر می‌شود که گوشی در جیبتان باشد و شما از هندزفری استفاده می‌کنید و یا درحال رانندگی باشید و قادر به خواندن نام تماس گیرنده نباشید. اگر به تنظیمات آیفون بروید و از بخش Phone، گزینه Announce Calls را انتخاب کنید، می‌بینید که اپل برای شما آپشنی قرار داده تا سیری بتواند نام تماس گیرنده را برای شما بخواند. مسلما شما می‌توانید تنظیم کنید که این ویژگی چه زمانی فعال شود.

مخفی کردن شماره تلفن

آیفون
امنیت و حریم خصوصی برای افراد زیادی یک مسئله مهم است و این موضوع در هنگام برقراری تماس‌های تلفنی نیز صدق می‌کند. شاید متوجه شده باشید  زمانی که درحال گرفتن یک شماره هستید، شماره در بالای صفحه ظاهر می‌شود و شاید اطرافیان شما بتوانند شماره را تشخیص دهند. اگر شما از این دسته افراد باشید، این ویژگی مخفی کاملا مناسب برای شماست. کافیست قبل از اینکه شماره گیری کنید، کد #۳۱# را وارد کرده و سپس کار خود را ادامه دهید. به این صورت کسی متوجه نخواهد شد که شما چه شماره ای را گرفته اید.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:575

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *