کشف ترک‌های جزئی در شیشه صفحه نمایش آیفون

کمپانی اپل حق اختراعی را با نام «تشخیص شکستگی شیشه‌ محافظ» ثبت کرده که با اجرا کردن آن کاربران زمانی که شیشه صفحه نمایش آن‌ها ترک بخورد، مطلع می‌شوند و می‌توانند مانع پیشرفت آسیب دیدگی صفحه نمایش شوند.

این تکنولوژی ساده است، اپل تعدادی سنسور را در اطراف شیشه برای تشخیض شکستگی و ترک جزئی قرار می‌دهد. جالب توجه است که سنسورهای حرکتی و سنسورهای مجاورتی می‌توانند سقوط دستگاه را به خصوص زمانی که با سرعت به سمت زمین می‌آید را تشخیص دهند.

ترک‌ در شیشه آیفون

این تکنولوژی همچنین استفاده از عملگراهای پیزوالکتریک را در زیر شیشه، برای ایجاد ارتعاش زمانی که شیشه ترک می‌خورد، شرح می‌دهد. کوانتمی ترک‌ها می‌تواند بر اساس ارتعاشی که فرستاده می‌شود، باشند. علاوه بر این، برخی از سنسورهای موجود در شیشه صفحه نمایش می‌تواند برای تعیین خسارت وارد شده، استفاده شوند.

ترک‌ در شیشه آیفون

این پتنت همچنین در مورد راهی برای درخشش نور هم از طریق یک عامل توضیح می‌دهد. صفحه نمایش نور را از یک سمت سنسور به انتهای سمت دیگر منعکس می‌کند و پس از آن مکان ترک خوردن به اطلاع کاربر می‌رسد. همچنین ممکن است محل دقیق ترک به کاربر اعلام شود که به صورت دستی و با چشم عادی قابل مشاهده نیست.

در واقع اپل در این پتنت به تمام گزینه‌هایی که ممکن است این فناوری خاص را به ثمر برساند، پرداخته است. می‌توان امیدوار بود که با توجه به حساسیت صفحه نمایش و پیشرفت‌هایی که این فناوری می‌تواند حاصل کند، اپل از این پتنت در آیفون‌های آینده استفاده کند.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:222

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *