قدرت نمایی بدون سابقه اپل در مقابل سامسونگ

نبرد اصلی بازار گوشی‌های هوشمند همیشه بین سامسونگ و اپل بوده و این دو کمپانی همواره در تلاش شکست دادن یکدیگر بوده‌اند، اما در طی چند ماه گذشته به نظر می‌رسد که تغییرات محسوسی در تعادل قدرت به سود اپل حاصل شده است.

در یک یادداشت پژوهشی برایان وایت، تحلیلگر درکسل همیلتون، گفته که اپل اخیراً شرایط را برای سامسونگ بسیار سخت کرده است. اگر ما تمام وقایع و رویدادها را بررسی کنیم، ادعای وایت منطقی به نظر می‌رسد.

سامسونگ گلکسی نوت

فاجعه گلکسی نوت ۷ و دستگیری وارث سامسونگ،  Jay Y. Lee، به اتهام رشوه دادن به رئیس جمهوی کره جنوبی ضربه بزرگی به شهرت کمپانی زد. اگرچه تقاضای بالا برای صفحه نمایش و تراشه‌های مموری سود خوبی را در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ به ارمغان آورد. تولید کننده کره‌ای مجبور به تعویق انداختن رونمایی از پرچمدار آتی خود، گلکسی S8 شده تا اطمینان حاصل کند هیچ مشکل ایمنی را به وجود نمی‌آورد.

در همین حال اپل موفق شد رکورد فروش ۷۸٫۳ میلیون دستگاه را از خود به جای بگذارد که نشان دهنده رشد این کمپانی است. کوپرتینویی‌ها رهبر فعلی ۵۰ شرکت شگفت انگیز دنیا هستند، در حالی که خبری از سامسونگ در این لیست نیست. برایان اضافه کرد که گمانه‌زنی‌ها برای آیفون ۸ موفق شده که علاقه زیادی ار مصرف کنندگان را به دست آورد که یک افزایش قطعی برای سهام اپل به همراه داشته است.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:156

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *