نسخه جدید کروم سرعت بارگذاری مجدد سایت ها را در موبایل افزایش می دهد

نسخه‌ی جدید موبایل مرورگر گوگل کروم سرعت بالاتری در بارگذاری مجدد صفحات وب خواهد داشت.

تیم توسعه‌دهنده‌ی کروم به‌تازگی خبر داده است که نسخه‌ی موبایل این مرورگر در بارگذاری مجدد صفحات، سرعتی بیش از آنچه اکنون دارد، ارائه خواهد کرد. تیم مورد اشاره وعده داده است که جدیدترین نسخه‌ی این مرورگر می‌تواند بارگذاری مجدد سایت‌ها را تا ۲۸ درصد افزایش و پردازش درخواست‌ منابع معتبر را تا ۶۰ درصد کاهش دهد.

زمانی که شخصی، یک صفحه‌ی وب را مجددا بارگذاری می‌کند، معمولا مروگرها در ابتدا وب‌سرور را برای دریافت هر نوع منابع کش شده بررسی می‌کنند. متأسفانه این عملیات باعث می‌شود صدها درخواست برای هر صفحه در شبکه ایجاد شود. شاید این مورد در مرورگرهای دسکتاپ چندان مشکل مهمی محسوب نشود؛ اما در گوشی‌ باعث کاهش محسوس در عملکرد دستگاه و تأخیر در انجام پردازش‌ خواهد شد.

بارگذاری مجدد صفحات وب معمولا به دلیل بارگذاری ناقص صفحه انجام می‌شود تا از این طریق کاربر بتواند به محتوای کامل آن صفحه دسترسی یابد. شیوه‌ی عملکرد کنونی مرورگرها در بارگذاری مجدد صفحات وب باعث می‌شود در اکثر موارد، صفحاتی که به‌درستی رندر نشده‌اند، به‌طور کامل در دسترس کاربر قرار گیرند؛ اما دسترسی به محتوای سایت‌ها با استفاده از این روش چندان بهینه نیست و این موضوع به‌خصوص در موبایل‌ها اهمیت بالاتری دارد. حال تیم کروم به‌منظور رفع این مشکل، فرآیند بارگذاری مجدد وب‌سایت‌ها در نسخه‌ی موبایل این مرورگر را ساده‌سازی کرده‌اند تا فقط منابع اصلی اعتبارسنجی و سپس صفحه‌ی وب به‌صورت معمول بارگذاری شود.

بنا به اعلام توسعه‌دهندگان کروم، نسخه‌ی جدید این مرورگر نه‌تنها در بارگذاری مجدد صفحات وب سریع‌تر عمل می‌کند، بلکه باعث خواهد شد پهنای باند و انرژی کم‌تری مصرف شود.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

نظر شما در این مورد چیست؟

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:418

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *