نگاهی به بازی انقلاب ۱۳۵۷ ایران

 نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

رضا شیرازی عکاس و روزنامه نگار ایرانی در سال های انقلاب از خارج کشور به ایران باز می گردد، درست همان زمان که حکومتی انقلابی در مقابل شاه به دنیا آمده است، او به یاری دوستش بابک که انقلابی ست وارد جریان می شود و سعی دارد با دوربینش حقیقت را کشف کند.
نوید خوانساری

انقلاب ۱۳۵۷ ایران

 داستانی حیرت انگیز دارد و نوید خوانساری کارگردان بازی سعی دارد فضای انقلاب ۱۹۷۹ را برای گیمر تداعی سازد، روزگاری فراموش شده اینبار از دریچه ای نو جان گرفته. بازی ۱۹۷۹ Revolution از خوانساری اکنون به اپ استور رسیده است، خوانساری فردی کار درست در دنیای گیم است و از سال ۲۰۰۰ در استودیوی Rockstar Games در ساخت بازی های پر طرفداری چون مکس پین و GTA همکاری داشته. او سال ۲۰۰۶ از این استودیو کناره گرفت و استودیو شخصی خود را با انقلاب ایران کلید زد، این استودیو iNK Stories نام دارد.

نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

چگونگی شکل گیری انقلاب برای کسی که کودکی اش را در ایران جا گذاشته و اکنون در آن سوی مرزها به ساخت بازی مشغول است؛ تاریخ را گیمرها می سازند!

از تابناک: در این بازی، مخاطب همچنین می‌تواند ‌سخنرانی‌های آیت الله خمینی را جمع‌آوری کرده و گوش کند؛ البته با تصاویر واقعی که توسط مایکل ستبون، عکاس خبری معروف که عکس‌هایی از انقلاب ایران گرفته است. گفتارهای این بازی توسط بازیگران ایرانی ـ آمریکایی Homeland یعنی نوید نگهبان و بازیگر آرگو یعنی فرشاد فرجات بازگو شده است.

نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

نوید خوانساری بازی ساز مقیم آمریکا وقایع انقلاب و گروگانگیری سفارت آمریکا را روایت گر است، سایت های ایرانی نظیر فارس با تیتر بازی ضد انقلابی به استقبال این عنوان رفته و مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از مسدود سازی سایت های که لینک دانلود این بازی را منتشر می کنند توسط آن بنیاد و سازمان های وابسته خبر داد، بازی در پیش برای کامپیوتر عرضه و بلافاصله از سطح فروشگاه های پایتخت جمع شده است.
نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

سازندگان بازی می گویند قسمت داستانی بازی به واقعیت وفادار مانده و کاملا بر اساس اتفاقات انقلاب ایران ساخته شده، تجربه ای بسیار عمیق تا گیمر به سه دهه پیش پرتاب شود.

نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

بازی محصول مشترک N-Fusion Interactive و iNK stories است، امتیاز ۸/۱۰ را از IGN گرفته و توانسته تحسین سایت های بی شماری را کسب کند، از موسیقی تا طراحی و البته داستان بازی.

نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

بازی سبک ماجراجویی، تاریخی و تمی سراسر اکشن دارد، انقلاب بی اکشن انقلاب نیست،  چالش های پیش رو کاراکتر را ناخواسته درگیر می سازد، داستان بازی همانی هست که در عنوان ذکر شده. حضور در جناح های مختلف سیاسی از طرفدار شاه تا هوادار آیت الله خمینی در حساس ترین برهه از تاریخ معاصر ایران؛ بسیاری تجربه اش را نداشته و می تواند لذت، درد و ناباوری داشته باشد.
نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

ایران طی ۵۰ سال اخیر آبستن حوادث بسیاری بوده و انقلاب شاید مهم ترین آن باشد، خوانساری تلاش دارد ما را از کم و کیف ماجرا با خبر سازد، بازی را باید تجربه کرد آنگاه به داوری نشست.

نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

بازی اهداف سیاسی دارد، شاید، جنبه فرهنگی ندارد؟ نباید بی تفاوت بود؛ اعتقاد داریم پیش از داوری قدم اول تجربه چیزی ست که می خواهیم از آن سخن‌پراکنی کنیم.

زمانی که فهمیدیم و شنیدیم یک ایرانی در ساخت مکس پین سهیم بوده از شما چه پنهان ایرانی بودن مان ذوقی شد پنهانی.

در دهر چو من یکی و آن هم کافر.

بگذریم …

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

اين بازی  الان مجاني شده

پس هر چه زودتر دانلود كنيد

اينم لينك دانلود.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:630

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *