با Depth Effects نیازی به آیفون ۷ پلاس ندارید

آیفون

عکاسی پرتره با آيفون ۷ :

یکی از ویژگی‌های اصلی دوربین آیفون ۷ پلاس، حالت عکاسی پرتره آن است که باعث می‌شود کاربر تصاویری به صورت پرتره و شبیه به دوربین‌های DSLR گران قیمت بگیرد. اما این ویژگی تنها در انحصار آیفون ۷ پلاس اپل است اما به کمک این آموزش، می‌توانید حالت پرتره را به هر آیفونی بیاروید.

Depth Effects

آیفون

اپ استور همیشه برنامه‌های مختلف و کاربردی را در خود دارد و Depth Effects یکی از آن‌هاست. به کمک این برنامه، شما می‌توانید پس زمینه تصاویر خود را به صورت مات تبدیل کرده و خود را به صورت شفاف در عکس تنظیم کنید. برای شروع، بخش Blur را انتخاب کرده و گزینه Mask را لمس کنید. حال قسمتی که می‌خواهید بلوری کنید را به کمک ابزار در دسترس انتخاب کرده و پس از آن، میزان مات بودن تصویر را مشخص کنید. به همین سادگی!

Patch

آیفون

برخلاف برنامه قبلی، این یک برنامه رایگان است که سوژه را به صورت خودکار تشخیص می‌دهد. البته حالت خودکار هیچ وقت به درستی، کار خود را انجام نمی‌دهد و باید به صورت دستی وارد عمل شوید. برای ادیت کردن عکس، یک عکس را از داخل گالری انتخاب کرده و وارد بخش Editing Tools شوید. از این جا می‌توانید سوژه را به کمک این ابزار در دسترس مشخص کرده و پس از آن، پس زمینه را به صورت مات تبدیل کنید.

تفاوت این دو برنامه با حالت پرتره چگونه است؟

آیفون

با وجود اینکه آیفون ۷ پلاس دارای حالت پرتره به صورت با کیفیتی است اما باید اذعان داشت که نتیجه نهایی ثبت شده با دو برنامه معرفی شده، شما را شگفت زده خواهد کرد. با وجود باگ‌ها و ایراداتی که درون این برنامه‌ها وجود دارد، باید گفت که بازهم نتیجه نهایی بسیار شبیه به آیفون ۷ پلاس می‌باشد؛ هرچند که استفاده از این دو برنامه به راحتی کار با حالت پرتره نیست. در واقع این مزیت اصلی حالت پرتره آیفون ۷ پلاس به سایر برنامه ها است. درکل اگر از ما بپرسید، از میان این دو برنامه، ما برنامه Patch را ترجیح می‌دهیم چراکه حالت خودکار داشته و حالت دستی نیز تصاویری عالی را ثبت خواهد کرد.

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:565

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *