درخواست اپل از Foxconn و Pegatron در مورد ساخت محصولاتش در آمریکا

بر اساس گزارشی از نیکی (Nikkei)، اپل از Foxconn و Pegatronامکان بررسی ساخت محصولاتش در آمریکا را درخواست کرده است. این حرکت پس از اظهار نظر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مبنی بر همراهی مردم جهت حمایت از تولید و مشاغل ملی آمریکا صورت گرفته است.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

ترامپ اظهار داشته است که:

ما می خواهیم دست به اقداماتی بزنیم تا همه قسمت های اپل را در کشور خود تولید کنیم و نیز از دیگران پیشی بگیریم تا اینکه بخواهیم مراحل ساخت آن را به کشور‌‌های دیگر واگذار کنیم.

یک منبع معتبر اعلام داشته است که اپل از هر دو اسمبلر آیفون خود (Foxconn و Pegatron) در ماه ژوئن خواسته است تا مراحل ساخت و تولید اپل در آمریکا را مورد تحلیل و بررسی قرار داده و نتیجه را به این شرکت اعلام نمایند. Foxconn با این طرح موافقت خودش را اعلام کرد در حالی که Pegatron اعلام کرد که طراحی و تدوین فرمول چنین طرحی منتهی به وجود آمدن نگرانی هایی از بابت هزینه های تولید خواهد شد.

منبعی دیگر نیز اظهار کرده است اگر چه فاکسکان بر روی این طرح کار کرده است اما مدیر عامل آن (Terry Gou) به دلیل افزایش اجتناب ناپذیر هزینه های تولید آیفون چندان اشتیاقی به تولید این محصول در آمریکا را ندارد و بیان کرده است:

ساخت اپل در آمریکا به معنی پرداخت هزینه ای بیش از دو برابر هزینه تولید پیشین خود خواهد بود.

این منابع مشترکاً اظهار داشتند که ترامپ به شدت در پی تولید اپل و زنجیره تامین قطعات خاص آن در آمریکا می باشد. IHS Markit در آخرین گفته خود اعلام کرد که هزینه تولید یک آیفون ۷ با حافظه ۳۲ گیگابایتی تقریبا ۲۲۵ دلار برای اپل هزینه دارد! حال آنکه باید منتظر تصمیم گیری سران این شرکت مبنی بر تولید این محصول در خاک آمریکا باشیم.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:277

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *