از شارژرهای قلابی برای محصولات اپل استفاده نکنید؟!!

محققان انستیتو استاندارد چارتِد ترِیدینگ، به مصرف کنندگانی که به دنبال خرج کردن پول کم تر بوده و ترجیح می دهند شارژرهای غیر رسمی محصولات شرکت اپل را خریدار کنند، هشدار داده که ۹۹ درصد از اینگونه لوازم جانبی حتی نمی توانند ساده ترین آزمایش های  بررسی ایمنی را پشت سر بگذارند و اینرو جان صاحبان خود را به خطر خواهند انداخت.

موضوع نگران کننده دیگر این است که مشخص نیست چنین محصولاتی، توسط چه نوع سازنده ای طراحی و تولید شده اند. یا اینکه سازندگانشان لوازم جانبی های تولید شده خود را مطابق با چه پروتکل های امنیتی روانه بازار می کنند. این اواخر شمار عرضه آنلاین محصولاتی که به عنوان لوازم جانبی اپل به فروش می رسند به قدری زیاد شده که گریبان خود این غول اهل کوپرتینو را هم گرفته است.

در واقع اوایل سال میلادی جاری بوده که اپل از فرصت استفاده کرد و با به روزرسانی بخش پشتیبانی وب سایت خود، نحوه تشخیص محصولات اصلی از قلابی را به صورت تصویری آموزش داد. از این طریق تعداد زیادی از کاربران آیفون و آیپدها که اطلاعی در مورد ویژگی های ظاهری محصولاتی که تحت نظر اپل طراحی و تولید شده بودند نداشتند، می توانند با دقت بیشتری لوازم جانبی مورد نظر را خریداری کنند.

 کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

 

Shocking: The Apple iPad and recharger plug, which exploded at the socket, burning Tim Gillooley''s fingers and sending him flying across the room

 در ادامه تحقیقات این انستیتو و در آزمایشی که بر روی ۴۰۰ مورد از این دسته قطعات جانبی انجام شد، مشخص شد که تنها ۳ موردشان به صورت استاندارد در برابر شوک های الکتریکی عایق بندی شده اند و خطر کم تری را برای استفاده کنندگان خود در بر خواهند داشت. نحوه انجام این آزمایش به این صورت بود که ۴۰۰ لوازم جانبی از بازار کشورهای مختلفی از قبیل امریکا، چین و استرالیا تهیه شده بودند و سپس در جریان برق با ولتاژ بالا قرار گرفتند. در نهایت مشخص شد که ۳۹۷ مورد دیگر در صورت رخ دادن چنین شرایطی، عملکرد فوق العاده خطرناکی خواهند داشت.

برای نتیجه گیری کردن از این آزمایش باید گفت محصولاتی که توسط خود اپل و یا سایر سازندگان رسمی این شرکت تولید می شوند، با وجود داشتن بر چسب قیمت گران تر، برای استفاده بلند مدت بسیار منطقی به نظر می رسند چرا که قادرند از رسیدن آسیب به دستگاه و صاحب خود محافظت کنند.

این موسسه در انتها به رعایت چند نکته امنیتی از سوی کاربران تاکید کرده:

  • کاربرها حتماً از شارژرهای اپل و یا سازندگانی که تحت نظارت اپل هستند استفاده کنند.
  • دستگاه خود را بیش از حد شارژ نکنید، به محض اتمام فرآیند شارژ دستگاه را از برق بکشید.
  • هیچ زمان چیزی که باعث پوشانده شدن دستگاه در حال شارژ می شود را روی آن قرار ندهید، در هنگام شب آیفون یا آیپد را زیر بالشت و یا در تماس با تخت خواب رها نکنید.
  • به هیچ عنوان از شارژر معیوب با قاب شکسته و یا سیم فرسوده ای که به درستی کار نمی کند استفاده نکنید.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:286

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *