آموزش حذف تاریخچه جستجو گوگل در اندروید

ممکن است برای شما هم پیش بیاید که به دلایل مختلف مایل به حذف تاریخچه و نتایج جستجو خود در گوگل باشید. خوشبختانه چنین امکانی به راحتی از طریق دستگاه‌های اندرویدی فراهم آمده است. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش حذف تاریخچه گوگل در دستگاه‌های اندرویدی بپردازیم.

در ادامه به دو روش به منظور حذف تاریخچه جستجو در گوگل اشاره خواهیم کرد. با استفاده از روش اول امکان حذف آیتم‌های جستجو شده به صورت جداگانه و با استفاده از روش دوم امکان حذف تاریخچه جستجو به صورت کلی فراهم آمده است.

روش اول: چگونه آیتم‌های جستجو را به صورت جداگانه حذف کنیم؟

حذف آیتم‌های جستجو شده در گوگل به صورت جداگانه به راحتی امکان‌پذیر است. بدین منظور ابتدا به Google Now مراجعه نمایید.

Google Now

در این مرحله کادر جستجو را لمس کنید. با انجام این عمل لیست کوتاهی از موارد اخیرا جستجو شده نمایان می‌شود.

کادر جستجو

از لیست نمایان شده، آیتم مورد نظر خود را انتخاب و چندین ثانیه لمس کنید. سپس در کادر هشدار قابل مشاهده تنها کافیست تا گزینه Delete را به منظور حذف آیتم مورد نظر انتخاب نمایید.

انتخاب آیتم مورد نظر

با انجام روش ذکر شده در فوق قادر خواهید بود تا هر تعداد آیتم مورد نظر را به صورت جداگانه از تاریخچه جستجو گوگل حذف کنید. به خاطر داشته باشید که با حذف واژه‌های جستجو شده جدید، آیتم‌های جستجو شده قدیمی‌تر نمایش داده می‌شوند.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

روش دوم: چگونه تاریخچه جستجو گوگل را در بازه‌های زمانی مختلف حذف نماییم؟

در صورت تمایل به حذف تاریخچه جستجو گوگل در بازه‌های زمانی مختلف ابتدا از طریق مرورگر مورد نظر خود به وب سایت myactivity.google.com مراجعه کنید. با مراجعه به این آدرس به قسمت Google Activity Center منتقل می‌شوید. دسترسی به این وب سایت از طریق  مراجعه به Google Now > Settings > Accounts & privacy > My Activity نیز امکان‌پذیر خواهد بود. در هر دو صورت به احتمال زیاد نیاز است تا به منظور دسترسی به این صفحه، رمز عبور اکانت گوگل خود را وارد کنید.

حذف تاریخچه جستجو گوگل

در این قسمت آیکون به شکل سه خط موجود در قسمت فوقانی و سمت چپ صفحه را لمس سپس گزینه Delete activity by را انتخاب نمایید.

گزینه Delete activity by

با انجام این عمل در منوی نمایان شده، امکان حذف اطلاعات مختلف از اکانت گوگل شما فراهم می‌آید.

حذف اطلاعات مختلف از اکانت گوگل

حال در ابتدا منوی کشویی گزینه All products را لمس و گزینه Search را انتخاب نمایید.

All products

اکنون می‌توانید بازه زمانی مورد نظر خود را به منظور حذف تاریخچه جستجو انتخاب نمایید. این بازه‌های زمانی شامل Today، Yesterday، last 7 days، last 30 days وAll time  می‌شوند. بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب سپس گزینه Delete را لمس نمایید.

انتخاب بازه زمانی مورد نظر

حال در کادر هشدار نمایان شده گزینه OK را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پس از حذف تاریخچه جستجو، بازیابی آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

انتخاب گزینه OK

در نهایت پس از انجام روش ذکر شده، تاریخچه جستجو در بازه زمانی انتخاب شده به طور کامل حذف خواهد شد. لازم به ذکر است که با انجام این عمل تنها تاریخچه جستجو بر روی دستگاه اندرویدی حذف نخواهد شد بلکه تاریخچه جستجو تمام دستگاه‌های مرتبط با اکانت گوگل شما نظیر  تاریخچه جستجو گوگل در تبلت، گوشی، لپ‌تاپ و غیره نیز حذف خواهند شد.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:403

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *