پنهان کردن نوتیفیکیشن ها درصفحه قفل برای iOS 10.2

حالا iOS 10.2 که هنوز در وضعیت آزمایشی قرار دارد، یک امکان جدیدتری را برای چنین وضعیتی در نظر گرفته است. از این پس کاربرانی که دستگاه خود را به این نسخه به روزرسانی کرده اند، قادر خواهند بود تا سه وضعیت مختلف را برای چنین سناریویی انتخاب کنند. از این طریق کاربر می تواند پیش نمایش نوتیفیکیشن دریافت شده را بعد از باز کردن قفل نمایشگر دستگاه خود مشاهده کند، بدون اینکه نیاز باشد به اپ مورد نظر برود.

برای انجام این کار می توان به تنظیمات و قسمت Notifications مراجعه کرد، سپس در داخل هر اپ (برای مثال Messages) با رفتن به Show Previews، سه گزینه وجود دارد. گزینه اول یا Always، مثل همیشه محتوای پیام های شما را در هنگام قفل بودن نمایشگر نشان می دهد. اما گزینه دوم که When Unlocked است، فقط بعد از  باز کردن قفل دستگاه به وسیله صاحب خود، پیش نمایش پیام های دریافت شده را نشان می دهد. گزینه آخر هم همان غیر فعال کردن کلی این ویژگی است.

ios10

در حال حاضر تنها کاربران توسعه دهنده اپل و کاربران ثبت نام کرده در برنامه بتا، قادر به نصب iOS 10.2 هستند. اما انتظار می رود که این به روزرسانی جدید تا چند هفته دیگر به طور عمومی در اختیار تمامی کاربرها قرار داده بشود.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:334