پنج قابلیت شخصی‌سازی در اندروید که کاربران آیفون از آن محروم هستند

سیستم عامل اندروید قابلیت‌های شخصی‌سازی بسیار زیادی را ارائه می‌دهد به طوری که امکان استفاده از اکثر این قابلیت‌ها با نصب اپلیکیشن‌های جانبی و بدون نیاز به دسترسی روت فراهم آمده است. در این مقاله به معرفی ۵ قابلیت شخصی‌سازی در اندروید که کاربران آیفون از آن محروم هستند، خواهیم پرداخت. بنابراین با کویرکده همراه باشید.

به خاطر داشته باشید که استفاده از برخی قابلیت‌های شخصی‌سازی در اندروید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، در iOS نیز در صورت جیلبریک بودن امکان‌پذیر خواهند بود در حالی که انجام برخی دیگر از قابلیت‌ها به هیچ عنوان در iOS امکان‌پذیر نبوده و کاربران آیفون از آن محروم هستند.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

تغییر لانچر پیش‌فرض در اندروید و شخصی‌سازی هوم‌اسکرین

قابلیت شخصی‌سازی هوم‌اسکرین اندروید جزو یکی از چندین قابلیت‌های شخصی‌سازی به حساب می‌آید که امکان استفاده از آن توسط یک اپلیکیشن جانبی فراهم آمده است. در صورتی که به دنبال یک ظاهر جدید همراه با ارائه قابلیت‌های گسترده‌تر هستید، توصیه می‌شود تا لانچر پیش‌فرض دستگاه اندرویدی خود را تغییر دهید. اپلیکیشن‌های لانچر قدرتمند بسیاری وجود دارند با این حال لانچر Nova جزو یکی از بهترین لانچرها که اکثر قابلیت‌های شخصی‌سازی را ارائه می‌دهد، محسوب می‌شود.

لانچرNova

با استفاده از این لانچر امکان تغییر آیکون‌های هوم‌اسکرین، تغییر عملکرد کلید هوم، پنهان‌سازی اپلیکیشن‌ها از منوی مربوطه و بسیاری دیگر از قابلیت‌های شخصی‌سازی فراهم آمده است. همچنین به محض ارائه یک قابلیت جدید در اندروید، آن قابلیت در لانچر Nova نیز دسترس خواهد بود. به عنوان مثال هم‌اکنون استفاده از منوی اپلیکیشن‌های لانچر گوگل پیکسل در لانچرNova  نیز امکان‌پذیر است.

اضافه کردن قابلیت‌های جدید به لاک اسکرین

از دیگر قابلیت‌های شخصی‌سازی در اندروید می‌توان به تغییر ظاهر لاک اسکرین دستگاه اشاره کرد. لاک اسکرین‌های جایگزین مختلف و کاربردی وجود دارند که به موجب آن‌ها امکان استفاده از تم‌های متفاوت و قابلیت‌های متنوع نیز فراهم آمده است. لاک اسکرین Next مایکروسافت جزو یکی از جالب‌ترین و پرطرفدارترین لاک اسکرین‌ها به حساب می‌آید.

لاک اسکرین

تغییر مرورگر پیش‌فرض

جالب است بدانید که در سیستم عامل iOS امکان تغییر مرورگر پیش‌فرض وجود ندارد و مرورگر Safari همواره به عنوان مرورگر پیش‌فرض در دستگاه‌های iOS استفاده می‌شود. حال از طرف دیگر سیستم عامل اندروید این امکان را فراهم آورده که با دانلود یک مرورگر جانبی آن را به عنوان مرورگر پیش‌فرض دستگاه خود قرار دهید. بدین ترتیب تمام لینک‌ها توسط مرورگر انتخابی کاربر باز می‌شوند. پس از نصب مرورگر جانبی در هنگام لمس لینک مورد نظر از شما خواسته می‌شود تا مرورگر پیش‌فرض خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید با مراجعه به قسمت Applications و لمس Default این عمل را انجام دهید. به منظور اطلاع از نحوه تغییر اپلیکیشن‌های پیش‌فرض در اندروید این مطلب را مطالعه نمایید.

تغییر مرورگر پیش‌فرض

تغییر اپلیکیشن پیش‌فرض پیام‌رسان

برخلاف سیستم عامل iOS، در اندروید امکان نصب اپلیکیشن پیام‌رسان جانبی و انتخاب آن به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض فراهم آمده است. اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بسیار زیادی وجود دارند که در بین آن‌ها Google’s Messenger جزو محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان به حساب می‌آید.

تغییر اپلیکیشن پیش‌فرض پیام‌رسان

از دیگر قابلیت‌های اندروید می‌توان به امکان ارسال پیامک از طریق کامپیوتر و یا تبلت توسط همگام‌سازی پیامک‌ها با حساب کاربری گوگل اشاره کرد. انجام چنین عملی با نصب اپلیکیشن‌هایی نظیر Pushbullet و MightyText که جزو پرطرفدا‌رترین اپلیکیشن‌ها محسوب می‌شوند، امکان‌پذیر خواهد بود.

ارسال پیامک از طریق کامپیوتر

شخصی‌سازی کامل اندروید با نصب کاستوم رام

سیستم عامل اندروید جزو سیستم‌عامل‌های متن‌باز به حساب می‌آید که به موجب آن امکان تغییر کد و ایجاد یک نسخه اصلاح شده از آن به همراه قابلیت‌های جدید فراهم آمده است. چنین نسخه‌هایی کاستوم رام نام دارند که نصب آن یک تجربه منحصر به فرد از دستگاه اندرویدی را به وجود می‌آورد. از محبوب‌ترین کاستوم رام‌های موجود می‌توان به CyanogenMod اشاره کرد که بسیاری از قابلیت‌های کاربردی را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید از فریم ورک‌ه Xposed به منظور اضافه کردن قابلیت‌های شخصی‌سازی به اندروید استفاده کنید.

کاستوم رام

قابلیت‌های شخصی‌سازی ذکر شده در فوق بدون نیاز به تنظیماتی خاصی در هر دستگاه اندرویدی قابل استفاده خواهند بود. با این حال به منظور نصب کاستوم رام و یا استفاده از فریم ورک‌های Xposed به آنلاک بودن بوت‌لودر و دسترسی روت نیاز خواهید داشت. در صورت تمایل به استفاده کامل از قابلیت‌های شخصی‌سازی، نصب کاستوم رام توصیه می‌شود. کاستوم رام‌ها تمام قابلیت‌های شخصی‌سازی در اندروید را ارائه می‌دهند به طوری که حتی در صورت جیلبریک بودن آیفون، کاربران آن به چنین قابلیت‌هایی دسترسی نخواهند داشت و یا به بیان دیگر از آن محروم هستند.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

منبع: howtogeek

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:328