ورود Vodafone به بازار ایران

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، پس از همکاری رایتل با یک اپراتور آمریکایی مبتنی بر مبادله ترافیک رومینگ دو طرفه ، حال یک اپراتور انگلیسی قصد مذاکره و فعالیت در ایران را دارد. شرکت مخابراتی وودافون “Vodafone” در صدد است تا با شرکت ایرانی “های وب” مذاکراتی را برای مدرنیزه‌ کردن زیرساخت سرویس های موبایل ایران انجام دهد. در این راستا اپراتور مخابراتی وودافون برنامه‌ اش را برای همکاری با شرکت “های ‌وب” اعلام کرد که هنوز به جزییات خاصی اشاره نشده اما تا به حال این را می دانیم که هدف از این همکاری ، کمک به گسترش زیر ساخت های عرضه سرویس ‌های اینترنتی می باشد.

های وب و ودافوون
سخنگوی شرکت وودافون در این خصوص به برداشته ‌شدن محدودیت های همکاری با ایران اشاره کرد و این چنین گفت : حذف محدودیت ‌های اخیر در مورد همکاری دلاری با ایران ، به ما کمک شایانی کرده است. او در ادامه عامل کمک‌ کننده‌ اصلی این ماجرا را لغو تحریم های بین‌المللی دانست. جالب است بدانید که سایت “Wall Street Journal‌” که قبل از باقی رسانه ها این موضوع را پوشش داد ، به جمعیت جوان ایران اشاره کرده است. این رسانه با اشاره به بازار جذاب ایران ، از کشور ما به عنوان میزبانی مناسب برای شرکت‌ های بین‌المللی نام برده است.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

طبق آن‌ چه “وال استریت ژورنال” نوشته ، در حال حاضر شرکت‌ هایی مثل بویینگ ، ایرباس ، پژو و زیمنس پس از برداشتن تحریم‌ ها با ایرانی ها قرارداد بسته‌ اند که اقدام اخیر وودافون ، دومین اپراتور مخابراتی بزرگ دنیا پس از “China Mobile” ، نشانه‌ ای از اوضاع مساعد مناسبات تکنولوژیک با ایران است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که پیمان قرارداد با شرکت ایرانی “های‌ وب” ، در راستای استراتژی‌ شرکت مخابراتی وودافون است و استراتژی این شرکت به حضور در بازارهای نورسی مانند هند ، ترکیه و آفریقای جنوبی تمرکز دارد. گفتنی است شرکت های ‌وب در سال ۲۰۰۳ میلادی در قالب زیرمجموعه ‌ای از وزارت صنایع‌ و معادن ایران آغاز به کار کرده است و دولت ایران ، این شرکت را در سال ۲۰۰۹ خصوصی اعلام کرد و از سال ۲۰۱۰ این شرکت پوست اندازی کرده و به‌ صورت وسیع به عرضه خدمات اینترنتی در ایران مشغول گشت.

همچنین در گزارش “Wall Street Journal‌” این چنین آمده که نفوذ تلفن‌ های همراه در ایران بیشتر از آمریکا و آلمان می باشد و با این حال به این مورد اشاره شده که عرضه سرویس دیتای موبایل به ایرانی ‌ها هنوز با مشکلاتی همراه است. البته به غیر از اپراتورهای AT&T و وودافون ، شرکت مخابراتی اورنج “Orange” یک قرارداد همکاری فنی با یک شرکت ایرانی بسته است که یکی از مدیران ارشد شرکت اورنج در این خصوص این چنین گفته : تمام اپراتورهای مخابراتی دنیا در پی همکاری با ایران می باشند.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:512