فناوری واقعیت افزوده در رانندگی خودکار اپل

بنابر گزارشی از جانب KGI، شرکت اپل در حال کار بر روی پروژه واقعیت تکمیلی خود می باشد که در صورت تکمیل و تائید شدن آن اپل اعلام کرده است که می تواند گوی سبقت را برای ۳ الی ۵ سال از رقبای خود برباید. در این گزارش ذکر شده است که اپل تماماً تمرکز خود را بر روی ساخت سیستم خودران اتومبیل یا همان رانندگی خودکار گذاشته است که این سیستم دارای عملکردی بر پایه نرم افزار می باشد.

تا کنون شاهد موفقیت های چشمگیری از اپل شامل رابط انسان و ماشین مانند ماوس برای مک بوک بوده ایم و یا حتی فناوری چند لمسی (Multi Touch) برای آیفون و آیپد! به فرض اینکه این طرح به موفقیت برسد برای اپل دارای مزایای رقابتی لذتی بخشی خواهد بود شامل:

– تعریف جدیدی از محصولات کلیدی که منجر به رقابت با رقبای اپل برای مدت ۳ تا ۵ سال خواهد شد به عنوال مثال: استفاده از این فناوری در آیفون، آیپد و مک.

– از بین بردن موانع پیش روی محصولاتی چون اپل واچ و اپل تی وی با ارائه یک تجربه کاربری خلاقانه.

– ورود به عرصه جدیدی از کسب و کار مانند سیستم خودران یا رانندگی خودکار.

در حال حاضر انتظار می رود اپل طرح اولیه این محصول را طی یکی دو سال آینده و با کار بر روی آیفون شروع کند. شایان ذکر است که این فناوری یک تغییر بزرگ برای این شرکت خواهد بود و مسیر ورود اپل را به دنیای این سبک از محصولات هموارتر خواهد ساخت. انتظار می رود رشد بازار این محصولات به یک ترکیب ۴۰ الی ۵۰ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸ و حتی به ۱۵۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ برسد و هچنین با افزایش چشمگیری همراه باشد.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:313