آموزش تغییر اپلیکیشن‌های پیش‌فرض در اندروید

زمانی که از چندین اپلیکیشن با کارایی یکسان در گوشی خود استفاده می‌کنید، در هر بار اجرای یک فایل خاص از شما خواسته می‌شود تا اپلیکیشن موردنظر را به منظور اجرای آن فایل انتخاب کنید. به عنوان مثال در صورت نصب چندین مرورگر مختلف بر روی دستگاه اندرویدی، در هنگام باز کردن یک لینک از شما خواسته می‌شود تا مرورگر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. حال در صورت لمس گزینه Always، اپلیکیشن مورد نظر به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض انتخاب می‌شود. در این مقاله به آموزش تغییر و انتخاب اپلیکیشن‌های پیش‌فرض در اندروید خواهیم پرداخت بنابراین با کویرکده همراه باشید.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

در ابتدا با لمس آیکون چرخ دنده در نوار وضیعت به منوی تنظیمات دستگاه اندرویدی خود مراجعه نمایید.

حال در منوی تنظیمات به دنبال گزینه Apps و یا Manage Apps باشید.

در دستگاه‌های کمپانی سامسونگ گزینه Applications را در منوی تنظیمات لمس کنید.

 در دستگاه‌های ال جی دسترسی به گزینه Apps از طریق زبانه General امکان‌پذیر است.

روش انجام این مرحله در دستگاه‌های مختلف کمی متفاوت بوده و بستگی به کمپانی سازنده دستگاه اندرویدی دارد. در ورژن مارشمالو اندروید با لمس گزینه Default applications در بخش Apps قادر به تغییر اپلیکیشن‌های پیش‌فرض دستگاه اندرویدی خود خواهید بود.

در حالی که به منظور تغییر اپلیکیشن پیش‌فرض در اندروید نوقا نیاز است تا آیکون چرخ‌دنده موجود در قسمت فوقانی و سمت راست صفحه لمس و پس از آن گزینه Default Apps انتخاب شود.

در دستگاه‌های ال جی گزینه منو موجود در قسمت فوقانی و سمت راست صفحه لمس و پس از آن گزینه Configure apps را انتخاب نمایید.

در دستگاه‌های هوآوی گزینه Default app settings قابل مشاهده در قسمت انتهایی صفحه را لمس کنید.

خوشبختانه روش انجام مرحله در اکثر دستگاه‌های اندرویدی به یک شکل است. حال به منظور تغییر و انتخاب اپلیکیشن پیش‌فرض تنها کافیست گزینه مورد نظر خود را لمس و پس از آن اپلیکیشن دلخواه خود را انتخاب کنید. همان‌طور که در تصویر زیر نیز قابل مشاهده است امکان تغییر لانچر پیش‌فرض، مرورگر، اپلیکیشن پیام‌رسان و غیره در اکثر دستگاه‌های اندرویدی فراهم آمده است.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:233