Apple Campus 2 بعد ۶ ماه

 در حالی که تنها ۶ ماه از آغاز پروژه عظیم ساختمانی اپل می گذرد، ۵ قسمت از ۹ بخش ساختمانی تشکیل دهنده دایره سفینه فضایی میانی اپل کامپوس ۲ تقریبا کامل شده و تا ارتفاع لازم برای سقف بالا آمده اند.
در ویدیوی زیر می‌توانید تصویری هوایی از وضعیف فعلی Apple Campus 2 را ببینید و میزان پیشرفت حلقه سفینه فضایی آن را مشاهده کنید. در یک مقایسه ساده با وضعیت یک سال پیش این پروژه و همچنین شش ماه پیش که فعالیت ساختمانی آغاز شد، اکنون می‌توان پیشرفتهای چشمگیری را مشاهده کرد.
پیشرفت سریع مجتمع به یاد ماندنی کامپوس ۲ اپل مدیون طراحی ساختاری مبتکرانه آن است که با استفاده از بتنهای یکپارچه و اتصال سریع آنها به هم توانسته سرعتی خارق‌العاده به ساخت این ساختمان ببخشد.  این شیوه کار باعث شده به کف سازی هر طبقه و سقف طبقه پایین به شکل جداگانه نیازی نباشد و قطعات به هم متصل شده هم نقش سقف طبقات پایینی و کف طبقات بالاتر را بازی می‌کنند. حلقه ساختمانی میانی از ۹ بخش ساختاری و ۴ طبقه تشکیل شده که توسط راهروهای باز به هم متصل شده‌اند. اینگونه نور از مرکز دایره به درون طبقات و همچنین فضای بیرون ساختمان راه پیدا می‌کند.

,اپل کامپوس ۲,اپل کامپوس,سفینه فضایی اپل

شش ماه پس از آغاز کار Apple Campus 2 نیمی از حلقه سفینه فضایی کامل شده

 

 

در وب سایت اپل اشاره شده که: «رویکرد ما به این پروژه  با همان دقت و مراقبت و همچنین توجه به جزئیاتی دنبال می‌شود که ما به تولید هر یک از محصولات اپل اختصاص می‌دهیم. ما یک ساختمان ۲۴۶ هزار متر مربعی قدیمی از نظر کاربری و سازگاری با محیط زیست را  با یک مجتمع ۲۶۰ هزار متر مربعی به یادماندنی جایگزین کرده‌ایم که یک مرکز تحقیقات و توسعه قرن بیست و یکمی خواهد بود.»

انتظار افتتاح کامپوس ۲ تا پایان سال آینده

طبق مجوزهای ساخت و سازی که دو سال پیش برای اپل کامپوس ۲ صادر شده، این بنا باید تا سال ۲۰۱۶ به اتمام برسد.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

استیو جابز، موسس و مدیرعامل فقید اپل در سال ۲۰۱۱ این پروژه عظیم و بلندپروازانه را کلید زد و همان زمان اشاره کرد که سفینه فضایی ۲۶۰ هزار متر مربعی مرکزی ساختمان قرار است محل کار ۱۲۰۰۰ نیروی اپل باشد. محیط اطراف این ساختمان هم قرار است از داخل و بیرون حلقه شامل فضای سبزی باشد که از  باغهای درختان میوه و دیگر گیاهان سبز پوشیده شده است. همچنین فضای بازی برای مسیرهای پیاده روی در وسعت ۰.۶ کیلومتر مربع پیش‌بینی شده است.

,اپل کامپوس ۲,اپل کامپوس,سفینه فضایی اپل

,اپل کامپوس ۲,اپل کامپوس,سفینه فضایی اپل

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:413