آیفون با پلتفرم iOS 10 را هک کنید و جایزه ۱٫۵ میلیون دلاری بگیرید

کاربران گوشی‌های هوشمند به امنیت نرم‌افزاری اهمیت زیادی می‌دهند و شرکت‌های بزرگ همواره به دنبال کشف و رفع باگ‌ها هستند تا بتوانند با کسب رضایت کاربران، سهم بیشتری از بازار اسمارت فون ها را به دست آورند. با کویرکده همراه باشید.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

اکنون شرکت Zerodium که درزمینهٔ فروش حفره‌های امنیتی نرم‌افزاری کار می‌کند، برای اجرای برنامه‌های Zero-day خود از هکرها می‌خواهد باگی درگوشی آیفون پیدا کنند و به ازای آن جایزه ۱٫۵ میلیونی بگیرند.

این شرکت ادعا می‌کند هکرهای حرفه‌ای برای به دست آوردن این جایزه قابل‌توجه باید به دنبال راهی باشند تا بتوانند به‌صورت کنترل از راه دور یا Remote، یکی از آیفون‌های مجهز به سیستم‌عامل iOS 10 را جیلبریک کنند. حتماً می‌دانید با جیلبریک، امکان نصب و استفاده از اپلیکیشن ها و قابلیت‌هایی که توسط اپل برای گوشی‌های آیفون ارائه نشده، فراهم خواهد شد.

البته پیش‌ازاین نیز جوایزی برای کشف حفره‌های امنیتی در نظر گرفته‌شده بود، مدتی قبل شرکت اپل برای کشف آسیب‌پذیری نرم‌افزاری و یافتن باگ گوشی‌های آیفون، جایزه ۲۰۰ هزار دلاری را در نظر گرفت که در مقایسه با جایزه ۱٫۵ میلیون دلاری شرکتZerodium رقم چندان قابل‌توجهی نیست.

کمپانی موردنظر ادعا می‌کند تمام کاربران و هکرها در سراسر دنیا می‌توانند در این طرح شرکت کنند و با پیدا کردن باگ گوشی‌های آیفون مجهز به iOS 10، صاحب جایزه ۱٫۵ میلیون دلاری شوند.

البته این شرکت برای هک اندروید نوقا نیز جایزه ۲۰۰ هزار دلاری در نظر گرفته است، سال گذشته نیز برای هک اندروید مارشمالو جایزه ۱۰۰ هزار دلاری اعلام شد که جایزه هک اندروید جدید ۱۰۰ هزار دلار بیشتر است.

البته جایزه هک پلتفرم iOS نیز یک‌میلیون دلار بود که اکنون به یک و نیم میلیون دلار افزایش‌یافته است. این افزایش جایزه خیلی هم جای تعجب ندارد زیرا هر نسخه‌ای از پلتفرم اندروید و iOS که عرضه می‌شود، امنیت آن‌هم به‌طور چشمگیری افزایش می‌یابد و هکرها سخت‌تر می‌توانند موانع حفاظتی را از سد راه خود بردارند.

کانال تلگرام خبرنامه کویرکده را دنبال کنید: Telegram.me/kavirkade

منبع : techradar

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:639