اپل، محبوب‌ترین کمپانی دنیا

اپل

FutureBrand هر ساله با بررسی، ۱۰۰ کمپانی محبوب در دنیا را معرفی می‌کند که در دو سال گذشته کمپانی گوگل در صدر این لیست قرار داشت. اما امسال شرایط فرق می‌کند و اپل از نظر فنی رتبه اول را به خود اختصاص داده و گوگل از لیست محو شده است. البته شرایط گوگل به این معنا نیست که مردم به طور ناگهانی از گوگل متنفر شده‌اند؛ این شرایط دلیلش حضور نامی به عنوان آلفابت به عنوان کمپانی مادر گوگل است.

آلفابت همانند برند گوگل شناخته شده نیست و رتبه ۲۱ را به خود اختصاص داده است. اپل از جایگاه دوم سال گذشته و چهارم سال ۲۰۱۴ خود را به رتبه اول رسانده است. مایکروسافت دوباره رتبه دوم را پس از کسب رتبه سوم سال ۲۰۱۴ به دست بیاورد. سامسونگ نیز به رتبه سوم رسیده ، این کمپانی کره‌ای در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ به ترتیب پنجم و هفتم بوده است.

سایر کمپانی‌های قابل توجه در حوزه‌ی تکنولوژی در این فهرست عبارتند از: فیسبوک (۶)، آمازون (۸)، NTT DoCoMo (52)، چاینا موبایل (۶۱)، کوالکام (۶۵)، Deutsche Telekom (80)، ورایزون (۸۳) و وودافون (۸۸).

زمان مشخص خواهد کرد که آلفابت می‌تواند به جایگاهی که گوگل داشت برسد یا خیر. بالفرض هم که برسد اما نام گوگل همچنان شناخته شده است و پس اگر آلفابت بخواهد رتبه اول را به خود اختصاص دهد شاید تنها راهش کمی لابی با FutureBrand باشد که قوانین رده بندی را تغییر دهند.

عضویت در کانال تلگرام کویرکده

کانال تلگرام کویرکده را دنبال کنید:

Telegram.me/kavirkade
تعداد بازدید:536